Skip to main content
Haberler

STÖ’ler İçin Çevrim İçi Çalışmalar – Örgüt İçi İletişim

Yazar: 30 Mayıs 2021Yorum yok

Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi – STÖ’ler için Çevrim İçi Çalışmalar – Örgüt İçi İletişim

Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi olarak, STÖ’ler için Çevrim İçi Çalışmalar videosu ile , Covid-19 salgınının sivil toplum alanına etkisi üzerine bir tartışma yürütmeyi ve bunun yanında uzaktan çalışma dönemlerinde çevrim içi dijital araç ve mecralarla çalışmalarına devam eden sivil toplum örgütlerini desteklemeyi ve güçlendirmeyi amaçlıyoruz.

Bu video ile STÖ’lerin ihtiyaçlarına göre istedikleri zaman ulaşabilecekleri bir kaynak oluşturmayı amaçlıyoruz. Hazırladığımız çalışma, örgüt içi iletişim üzerine olmuştur. Çalışmada, sivil toplum örgütlerinin Covid-19 pandemisi sonrasında değişen ihtiyaçlarına yönelik uzaktan çalışma dönemlerinde katılımcı yöntemlerle örgüt içi iletişimlerini kolaylaştıracak, destekleyecek çevrim içi dijital araç ve mecralardan bahsettik.

Videonun birinci bölümünde, Covid-19 sonrasında sivil toplum alanında yaşanan değişimleri ve alana etkisini konuştuk. İkinci bölümde, neden iletişim alanında bir çalışma yaptığımızdan ve bu alandaki deneyimlerimizden bahsettik. Üçüncü bölümde, örgüt içi iletişim, sivil toplum ve örgütlenme gibi kavramlardan söz ederek Covid-19 salgınıyla hayatımıza giren yeni dijital araç ve mecralara örnekler verdik. Videonun son bölümünde ise açık kaynak kodlu bir iletişim aracı olan Discord’u  ve grup çalışmaları ve tartışma alanları yaratabileceğiniz bir araç olan Padlet’i anlattık.

İçerik ve koordinasyon ekibinde; Cengiz Kayhan, Eda Köse, Laden Yurttagüler ve Yörük Kurtaran yer almaktadır.

STÖ’ler için Çevrim İçi Çalışmalar – Örgüt İçi İletişim videosu, Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi  – Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi ekibi tarafından hazırlanmıştır. Bu çalışma İsveç İstanbul Başkonsolosluğu tarafından desteklenmiştir.

 

Videoyu izlemek için tıklayınız.